Lv
8000-70-44
29-11-10-12
Diennakts palīdzība
Strādājam
00-24
Kontakti

Kremācija – alternatīva bērēm

14.06.2023

Bēres ir laiks, kad mēs atvadāmies no mīļotā cilvēka un godinām viņa piemiņu.

Latvijā tradicionāli bēres ir saistītas ar cilvēka pīšļu guldīšanu zemē, tomēr pēdējo gadu laikā apbedīšanas tendences mainās. Aizvien vairāk cilvēku kā alternatīvu tradicionālajām bērēm izvēlas kremāciju. Kremācija ir process, kurā mirušā ķermenis tiek sadedzināts, pārvēršot to pelnos.

Kāpēc kremācija kļūst aizvien populārāka?

“Kremācijas popularitātes pieaugumu var skaidrot ar vairākiem faktoriem”, norāda speciālisti no “Karāls” apbedīšanas biroja, kuri piedāvā arī kremācijas pakalpojumus. Pārsvarā visi Rīgas kapi ir seni, kur cilvēkiem ir ģimenes kapu vietas. Bieži radi saskarās ar situāciju, ka apglabāt dzimtas kapos vairs nav iespējams un vienīgais risinājums ir kremācija, lai radinieka urnu ar pelniem varētu guldīt zemē ģimenes kapos.

Aizvien vairāk cilvēku aizdomājas arī par apkārtējo vidi un dabu. Guldot cilvēka pīšļus zemē, ir iesaistīta daba, bet slimības mūsdienās cilvēkiem ir ļoti dažādas un nav zināms, kādu ietekmi tas uz dabu atstās. Savukārt, sadedzinot aizgājēju, visas slimības un infekcijas pazūd ugunī. Ir iespēja arī izvēlēties pelnus ievietot nevis standarta metāla urnā, bet koka vai BIO urnā, kas ir draudzīgākas videi un dabai.

Tiesa, aizvien vairāk cilvēku izvēlas kremāciju arī personisku iemeslu dēļ. Piemēram, ir cilvēki, kuri nevēlas tikt guldīti zemē, jo baidās no tumsas, šaurām vietām u.c. Ir cilvēki, kuri vēlas, lai viņu pelnus novieto viņiem svarīgā vietā, piemēram, izkaisot jūrā vai viņu dārzā. Ir arī tādi, kuri nevēlas saviem palikušajiem radiem atstāt rūpes par kapu labiekārtošanu. Daži cilvēki izvēlas kremāciju reliģisku apsvērumu dēļ, ja viņu reliģija to atļauj vai pat iesaka veikt. Dažās reliģijās, piemēram, hinduismā vai budismā, kremācija ir tradicionāla apbedīšanas metode. Tādējādi cilvēki, kuri pieder pie šīm reliģijām, bieži izvēlas kremāciju. Cilvēki ir dažādi un tikpat dažādas ir viņu vēlmes attiecībā uz to, kas ar viņiem notiek pēc nāves. Savukārt, ja cilvēks ir kristīts pareizticībā vai kā vecticībnieks, šo reliģiju pārstāvji Latvijā neatbalsta kremāciju un viņu mācītāji neapmeklē krematoriju, lai novadītu atvadu ceremoniju.

Kremācija – elastīgāka attiecībā uz atvadu ceremoniju

Kremācija var sniegt elastīgākas iespējas ne tikai attiecībā uz apbedīšanas vietu, bet arī atvadu ceremoniju. Apbedīšanas aģentūra “Karāls”, kas specializējas kremācijas organizēšanā un norisē, piedāvā dažādas individuālas atvadu ceremonijas sagatavošanas iespējas. Tādējādi tuviniekiem tiek dota iespēja atvadīties, pieminēt aizgājušo cilvēku un aprast ar zaudējumu.

Lai gan kremācija neietver tradicionālo apbedījumu ar ķermeni, daudzi cilvēki joprojām vēlas saglabāt atceres vietu un veidot pieminekli aizgājējam. Šī iemesla dēļ “Karāls” piedāvā iespēju ievietot pelnus urnā, kuru var novietot īpašā atceres vietā kapsētā, mājās vai citur. Tas dod iespēju tuviniekiem regulāri apmeklēt atceres vietu un veltīt laiku piemiņai.

Svarīgi atzīmēt, ka kremācija nenozīmē to, ka atvadu ceremonija ir mazāk nozīmīga vai mazāk emocionāla nekā tradicionālās bēres. Apbedīšanas aģentūra “Karāls” sniedz atbalstu un palīdzību sēru organizēšanā, neatkarīgi no tā, vai izvēlas kremāciju vai tradicionālas bēres. Cilvēkiem tiek sniegta iespēja izteikt savas skumjas, izdzīvot zaudējumu un svinēt aizgājēja dzīvi, neatkarīgi no izvēlētās apbedīšanas metodes, jo bēres vai kremācija ir laiks, kad cilvēki sanāk kopā, lai atcerētos un godinātu mīļoto. Tas ir brīdis, kad kopā dalāmies sāpēs un atbalstām viens otru, veidojot atmiņas, kas paliks mūsu sirdīs mūžīgi.

Zinot, cik mulsinošs un smags var būt bēru vai kremācijas organizēšanas process, apbedīšanas aģentūra “Karāls” piedāvā profesionālu atbalstu šajā procesā, nodrošinot, ka cilvēki var godināt mirušo un atvadīties no viņa veidā, kas atbilst viņu vēlmēm un pārliecībai. Miršanas apliecības un citu dokumentu noformēšana, mirušā transportēšanas pakalpojumi, zārka un kremācijas piederumu pasūtīšana, atvadu ceremonijas organizēšana – ja Jums ir jautājumi par jebkuru ar kremācijas vai bēru ceremonijas organizēšanu saistītu lietu, Jūs variet zvanīt uz bezmaksas tālruni 80007044 un 29111012, un jebkurā diennakts laikā.

Kremācija – alternatīva bērēm
Atpakaļ