Lv
8000-70-44
29-11-10-12
Diennakts palīdzība
Strādājam
00-24
Kontakti

Kas jāņem vērā, rīkojot bēres Covid-19 laikā

31.03.2021
Svarīgas izmaiņas Covid-19 laikā. Pavadīt tuvinieku vai draugu dzīves pēdējā gaitā drīkst tikai ierobežots skaits cilvēku. Šobrīd un līdz turpmākiem rīkojumiem ir spēkā noteikums, ka bēru ceremonijas drīkst notikt tikai ārpus telpām, un tajās (neskaitot pakalpojuma sniedzējus) drīkst piedalīties ne vairāk kā 10 cilvēki no divām mājsaimniecībām, visiem jāvalkā sejas maskas un jāievēro 2 metru distance. Tas attiecas uz bēru ceremoniju kā iekštelpās, tā arī ārtelpās, proti, kapličā, baznīcā un kapsētā. Bēru mielasts ēdnīcā vai restorānā gan ir liegts.

Un kā rīkoties, ja aizgājējs bija inficēts ar Covid-19?

Īpaša piesardzība aizvien jāievēro, atvadoties no Covid-19 inficēta mirušā. Kopš pavasara Latvijā šos aizgājējus pirms iezārkošanas ievietoja plastmasas maisā un zārku bērēs atvērt nedrīkstēja. Tagad šādu noteikumu vairs nav. Miruša cilvēka ķermeni nedezinficē, bet, pirms transportēšanas uz pēcnāves aprūpes vietu, ja tas nepieciešams, ievieto speciālā maisā un dezinficē to no ārpuses.

Miruša cilvēka ķermeņa transportēšanai nav nepieciešams īpašs transporta aprīkojums vai transportlīdzeklis. To var veikt jebkurš apbedīšanas pakalpojuma sniedzējs. Miruša cilvēka ķermeni drīkst apbedīt vai kremēt. Tāpat bēru laikā zārku drīkst atvērt, taču piederīgajiem jāievēro viena metra distance un mirušā cilvēka ķermenim pieskarties nedrīkst.

Personālam, kas nodrošina apbedīšanas vai kremēšanas procedūru, jālieto cimdi, bet pēc cimdu novilkšanas rokas jāmazgā ar ūdeni un ziepēm.

Kas jāņem vērā, rīkojot bēres Covid-19 laikā
Atpakaļ