Lv
8000-70-44
29-11-10-12
Diennakts palīdzība
Strādājam
00-24
Kontakti

4 iemesli, kāpēc uz bērēm nedrīkst taupīt

17.05.2023

Bēru plānošana un pats bēru process nekad nav bijis patīkams. Tas ir brīdis, kurā jāsaņemas un, paralēli skumjām par tuvinieka aiziešanu, jāspēj noorganizēt atvadīšanos jeb bēres. Viens no sāpīgākajiem jautājumiem ir saistīts ar izmaksām, jo tās nav mazas. Tāpēc bieži ir vēlme ieekonomēt, taču ir gadījumi, kad tas var novest pie neveiklām situācijām, kļūdām vai pēcāk sirdsapziņas pārmetumiem. Raksta turpinājumā apbedīšanas birojs “Karāls Plus” ir apkopojis svarīgākos iemeslus, kāpēc ieteicams, tomēr netaupīt uz bērēm un parūpēties, lai aizgājēja izvadīšana būtu noorganizēta cieņpilni – bez starpgadījumiem un tieši tā, kā tuvinieks būtu vēlējies.

Cieņas izrādīšana aizgājējam

Viens no būtiskākajiem un arī svarīgākajiem aspektiem, kāpēc nevajadzētu taupīt ir cieņas izrādīšana tuviniekam. Ikviens ir pelnījis cieņpilnu attieksmi pēdējos dzīves mirkļos uz zemes. Līdzīgi kā esot tuviniekam dzīvam, vienmēr padomājam un dodam visu labāko, tā arī bērēs labākā izvēle ir tikai pašsaprotama. Kā arī jāatceras, ka bēres katram ir tikai vienas, tāpēc tas ir pienākums izrādīt cieņu un noorganizēt tuviniekam vislabāko iespējamo atvadīšanos.

Neuzaicinātie tuvinieki vai paziņas var apvainoties

Lai arī var šķist, ka bērēs aizvainojumam nevajadzētu būt, tomēr nereti tas var rasties. Kāds no tuvākiem vai tālākiem radiem, draugiem vai paziņām var apvainoties par to, ka netika aicināts, piemēram, pie bēru mielasta galda. Līdz ar to, var veidoties ne tikai sliktas attiecības, bet arī veidoties slikta mirušā reputācija, jo var padomāt, ka tāda ir bijusi aizgājēja vēlme. Lai šādas situācijas nerastos, labāk uz bēru mielastu netaupīt. Kā arī ieteicams plānošanas laikā iekļaut 3 līdz 5 papildus brīvas vietas pie galda, gadījumam, ja bēru ceremonijas laikā rodas vēlme uzaicināt vēl kādu uz bēru mielastu.

Aizmirsti elementi vai pieļautas kļūdas

Nav svarīgi vai tā ir kremācija vai apbedīšana – bēru process sastāv no daudz un dažādiem procesiem un elementiem. Ja kāds no tiem tiek izlaists vai kādā pieļauta kļūda, bēres var izvērsties nepatīkami un ne tā, kā iecerēts. Viens no piemēriem ir muzikants. Ja tiek taupīts, un netiek izvēlēti muzikanta pakalpojumi, bēres var būt klusuma un neveiklu brīžu pilnas. Savukārt neprofesionālu nesēju/ kapa aizbērēju komandas izvēle var novest pie tā, ka racēji neprot izveidot skaistu kapa kopiņu, uz kuras salikt ziedus un vainagus.

Krusts var sapūt vai saplīst

Tik pat liela nozīme kā bēru procesam ir arī bēru piederumiem un detaļām, piemēram, krustam. Ja zināms, ka tuvākā gada laikā, pēc tuvinieka aiziešanas un bērēm, nav plānots nomainīt krustu uz kapu pieminekli, ieteicams izvēlēties augstākas kvalitātes krustu, kas tik ātri nesapūs vai nepakļausies laikapstākļu ietekmei. Citādāk var būt situācija, ka jau pēc pusgada līdz gada lēts krusts ir nodrupis, sapuvis un nāktos to nomainīt. Tas savukārt radītu papildus izmaksas. Kāpēc izvēlēties apbedīšanas biroja pakalpojumus? Lai bēres norisinātos bez aizķeršanās, optimāls variants ir izvēlēties apbedīšanas biroju pakalpojumus. Apbedīšanas aģentūras specializējas tieši bēru rīkošanā, kā arī palīdz nokārtot visas nepieciešamās formalitātes.

Kāpēc izvēlēties šādus pakalpojumus?

Tā ir drošības sajūta, ka bēres tiks noorganizētas godam, un tiks padomāts par visiem elementiem. Savukārt tuviniekiem būs vairāk laika, lai varētu mierpilni un ar cieņu atvadīties no aizgājēja. Apbedīšanas birojs “Karāls Plus” sniedz plaša spektra apbedīšanas pakalpojumus. Sākot no bēru procesa organizēšanas un nepieciešamo dokumentu nokārtošanas, līdz pat bēru mielasta rīkošanai un kremācijas pakalpojumiem. Aģentūras pakalpojumu klāstā ir arī nelaiķa transportēšana no vai uz Eiropu.

Rodi sirdsmieru bēru plānošanas procesā – izvēlies apbedīšanas biroja pakalpojumus!

4 iemesli, kāpēc uz bērēm nedrīkst taupīt
Atpakaļ